Håvard deltok på forbundsting – og mottok NBTFs krystallvase

Håvard Markhus representerte Hardanger BTK under årets forbundsting, som vart avvikla i Oslo i helga.

Christian Ibenfeldt frå Laksevåg BTK tok attval som president. Det same gjorde Tor Anders Rasmussen som styremedlem. Han representerer Rana BTK, men har tidlegare budd i Ålvik! HBTK sin rekneskapsførar, Anders Hovden, vart vald inn i styret. Me ynskjer desse tre og resten av det nye styret lukke til!

Under tinget vart filmen Pingpong Oslo presentert. Den vart vist på NRK1 måndag, og ligg no ute i nettspelaren til NRK. Les meir her.

Håvard var ein av sju personar som under årets ting vart tildelt NBTFs krystallvase for å ha gjort «en fremragende innsats for bordtennisidretten – enten lokalt, nasjonalt eller internasjonalt.»

På bordtennis.no står det blant anna: «Krystallvasen er en sjelden og ærefull utmerkelse, som tildeles personer som gjennom mange år har vist et langvarig engasjement og hatt en tydelig påvirkning på sportens utvikling – organisatorisk, sportslig og menneskelig.»

Disse syv har i en årrekke vært sentrale bidragsytere til norsk bordtennis – som ledere, utviklere, trenere og pådrivere. Gjennom sitt arbeid har de styrket sporten både i klubbmiljøene og i det nasjonale arbeidet.

Vi gratulerer alle mottakere med en høyst fortjent heder, og takker for deres verdifulle og varige bidrag til norsk bordtennis!»

Dette innlegget vart lagt inn i Ymse. Bokmerk fastlenkja.